Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Bezpieczne zakupy
  • Wgodne formy płatności
  • Gwarantowany zwrot pieniędzy (14 dni na zwrot towaru)
  • Bezpiecze dane i transakcje szyfrowane przez SSL
Płatności

Płatnościbanki

Historia E.& O.Mari /La Bella

HISTORIA FIRMY E. & O.MARI producenta strun LA BELLA

Rodzina Mari rozpoczęła wytwarzać struny skrzypcowe w 14 wieku w mieście Salle we Włoszech. W roku 1640 rodzina Mari stała się znanym i cenionym wytwórcą strun, by przez następne 400 lat dostarczać struny skrzypcowe dla najlepszych lutników takich jak Amati i Stradivaro. U progo 20 wieku fabryka Mari była jedną z największych producentów strun muzycznych we Włoszech, w  tym to czasie  zaczęto sprzedawać struny pod nazwą LA BELLA. W 1927 roku firma E.& O.Mari otrzymała prestiżowy medal na Targach w Tripoli dla najlepszego producenta za jakoś wytwarzanych strun. Nowy York stał się nowym domem dla braci Emilio i Olinto Mari w roku 1916 gdzie otworzyli swoją nową fabrykę w pobliżu Union Squere. Z początkiem II wojny Światowej E.& O.Mari zamknęli fabrykę we Włoszech aby później przenieść ją do Long Island City w stanie New York gdzie  pozostała przez 40 następnych lat. Następnie fabryka przeniesiona została do Newbourgh w stanie New Jersey gdzie znajduje się do dziś. Od swego założenia do dnia dzisiejszego czyli przez  ponad 3 wieki E. & O.Mari jest nieprzerwanie w rękach rodziny MARI i to właśnie odróżnia ją od pozostałych producentów strun i jest najlepszą gwarancją ich jakości. Całe 350 letnie doświadczenie firmy jest kontynuowane i rozwijane przez Richarda Cocco obecnego prezydenta i właściciela firmy, który jest wnukiem Olinta Marii.

 

GAMA STRUN LA BELLA

Firma E.& O.MARI produkuje 2000 rożnych rodzajów strun do wszystkich istniejących instrumentów strunowych zarówno antycznych,  jak i nowoczesnych, klasycznych i elektrycznych. Nie ma drugiej firmy, która może poszczycić się tak obszernym katalogiem wytwarzanych strun orkiestrowych i etnicznych. E. & O.Mari jest również jedyną na świecie firmą produkującą nadal tradycyjne jelitowe struny do instrumentów Barokowych. Inne materiały używane do wytwarzania strun to 3 różne rodzaje nylonu, kevlaru, mosiądzu, brązu,

srebra, aluminium, oraz kilka rodzajów stali. Wyrafinowane komputerowo kontrolowane i zautomatyzowane maszyny do nawijania oplotu są używane są tam gdzie dają najlepsze rezultaty jednak rzęczne nakładanie oplotu jest wciąż stosowane tam gdzie daje lepsze efekty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl